Xbox 360: Jak naprawić błąd „Brak autoryzacji dysku”?

Problem

W czasie gry występuje błąd „Brak autoryzacji dysku” i Xbox restartuje się.

Rozwiązanie

Problem występuje na konsoli z LT+3.0 po zainstalowaniu gry na dysku twardym. Aktualnie nie ma pewnego rozwiązania dla przyciętych (truncated) backupów, poza jedynie wypalaniem 100% obrazu XGD3 ze specjalnie przygotowaną nagrywarką (przycięte kopie nie są już więcej wspierane – szczegóły na team-executer.com lub tutaj).

Można jednak nieco zredukować częstość występowania błędu, na dwa sposoby.

Pierwszy sposób

 1. Skopiuj plik mp3 na Pen Drive (jest to nagrana cisza, która nie będzie przeszkadzać w graniu):
  Xbox 360 – Failed to authorize disc error antidote (silence edition).mp3
  lub zgraj z płyty CD na HDD przynajmniej jeden utwór muzyczny (włóż CD i naciśnij przycisk Xbox > menu Media > Odtwarzacz muzyki > Bieżąca płyta > Zgraj płytę CD > wystarczy zaznaczyć jeden utwór > i jeszcze raz wybierz Zgraj płytę CD).
 2. Włącz muzykę nagraną wcześniej na HDD lub Pen Drive (przycisk Xbox > menu Media > Wybierz muzykę > Dysk twardy lub Urządzenie przenośneOdtwórz wszystko > Wróć B).
 3. Uruchom grę z HDD.
 4. (Opcjonalnie) Po uruchomieniu gry, w momencie, gdzie zazwyczaj występował błąd autoryzacji dysku (słyszalne kliknięcia DVD), możesz już wyłączyć muzykę, jeśli Ci przeszkadza (przycisk Xbox > menu Media > pozycja Wybierz muzykę > przycisk Stop > Wróć B).
 5. To wszystko!
  Błąd nie powinien wyskoczyć podczas bieżącej sesji gry (tj. jego prawdopodobieństwo wystąpinia jest znacznie niższe), jednakże trzeba powtórzyć powyższe kroki (od punktu 2) przed każdą uruchomioną, kolejną grą.

Drugi sposób

usuwając zainstalowaną grę i korzystając jedynie z DVD. Jednakże i w tym przypadku może pojawić się błąd, który można jednak wyeliminować, wykonując poniższe kroki:

 1. Usuń zainstalowaną grę z dysku twardego.
 2. Wyłącz Xboxa.
 3. Odłącz twardy dysk (instrukcja na xbox.com) i odłóż go.
 4. Włącz Xboxa (bez dysku oczywiście).
 5. Uruchom swoją grę z płyty DVD.
 6. Wyłącz Xboxa po chwili.
 7. Podłącz ponownie twardy dysk.
 8. Uruchom Xboxa i… to wszystko.

Wszystkie gry, na których wcześniej pojawiał się ten błąd powinny już działać bez problemu, jednakże tylko z płyty DVD. Po ponownej instalacji gry na HDD, błąd niestety powraca.

Uwaga

Podłączając Xboxa z iXtreme LT+ do internetu musisz liczyć się z tym, że Microsoft może wgrać bez pytania tzw. „cichy patch” do systemu (robi to już od jakiegoś czasu), który ma na celu wyeliminowanie działania iXtreme.

Dyskusja 26 komentarzy

 1. Witam. Czy plik musi być zgrany na dysk, czy może być odtworzony z pamięci zewnętrznej np. pendrive?

 2. U mnie sposób z płytą cd działa tylko jest dziwna rzecz, przed grą włączam plik mp3 i załączam grę okey wszystko jest okey chodzi o grę Bioshock infinite i gram chodzę wszystko okey ale jeśli włączę pauzę to zaczyna szarpać płytę taki dźwięk słychać z konsoli i wyskakuje błąd autoryzacji … może jest na to jakiś sposób ?

 3. Witam, ja natomiast mam taki problem ze swoją przerobiona konsola,który pojawił się po wgraniu aktualizacji przy instalacji orginalnego FarCry 3 co spowodowało , że konsola nie odczytuje mi teraz kopii. Co powinienem z tym zrobic? jest jakiś „domowy sposób”?

  • Bad Ripher Taz

   Siema Matt aktualizacja zawiera łate do usuwania różnego rodzaju wtyczek do czytania piratów usuń aktualizacje albo załatw sobie drugi dysk legal i nielegal.

Wypowiedz się