Xbox 360: Jak naprawić błąd „Brak autoryzacji dysku”?

Problem

W czasie gry występuje błąd „Brak autoryzacji dysku” i Xbox restartuje się.

Rozwiązanie

Problem występuje na konsoli z LT+3.0 po zainstalowaniu gry na dysku twardym. Aktualnie nie ma pewnego rozwiązania dla przyciętych (truncated) backupów, poza jedynie wypalaniem 100% obrazu XGD3 ze specjalnie przygotowaną nagrywarką (przycięte kopie nie są już więcej wspierane – szczegóły na team-executer.com lub tutaj).

Można jednak nieco zredukować częstość występowania błędu, na dwa sposoby.

Pierwszy sposób

 1. Skopiuj plik mp3 na Pen Drive (jest to nagrana cisza, która nie będzie przeszkadzać w graniu):
  Xbox 360 – Failed to authorize disc error antidote (silence edition).mp3
  lub zgraj z płyty CD na HDD przynajmniej jeden utwór muzyczny (włóż CD i naciśnij przycisk Xbox > menu Media > Odtwarzacz muzyki > Bieżąca płyta > Zgraj płytę CD > wystarczy zaznaczyć jeden utwór > i jeszcze raz wybierz Zgraj płytę CD).
 2. Włącz muzykę nagraną wcześniej na HDD lub Pen Drive (przycisk Xbox > menu Media > Wybierz muzykę > Dysk twardy lub Urządzenie przenośneOdtwórz wszystko > Wróć B).
 3. Uruchom grę z HDD.
 4. (Opcjonalnie) Po uruchomieniu gry, w momencie, gdzie zazwyczaj występował błąd autoryzacji dysku (słyszalne kliknięcia DVD), możesz już wyłączyć muzykę, jeśli Ci przeszkadza (przycisk Xbox > menu Media > pozycja Wybierz muzykę > przycisk Stop > Wróć B).
 5. To wszystko!
  Błąd nie powinien wyskoczyć podczas bieżącej sesji gry (tj. jego prawdopodobieństwo wystąpinia jest znacznie niższe), jednakże trzeba powtórzyć powyższe kroki (od punktu 2) przed każdą uruchomioną, kolejną grą.

Drugi sposób

usuwając zainstalowaną grę i korzystając jedynie z DVD. Jednakże i w tym przypadku może pojawić się błąd, który można jednak wyeliminować, wykonując poniższe kroki:

 1. Usuń zainstalowaną grę z dysku twardego.
 2. Wyłącz Xboxa.
 3. Odłącz twardy dysk (instrukcja na xbox.com) i odłóż go.
 4. Włącz Xboxa (bez dysku oczywiście).
 5. Uruchom swoją grę z płyty DVD.
 6. Wyłącz Xboxa po chwili.
 7. Podłącz ponownie twardy dysk.
 8. Uruchom Xboxa i… to wszystko.

Wszystkie gry, na których wcześniej pojawiał się ten błąd powinny już działać bez problemu, jednakże tylko z płyty DVD. Po ponownej instalacji gry na HDD, błąd niestety powraca.

Uwaga

Podłączając Xboxa z iXtreme LT+ do internetu musisz liczyć się z tym, że Microsoft może wgrać bez pytania tzw. „cichy patch” do systemu (robi to już od jakiegoś czasu), który ma na celu wyeliminowanie działania iXtreme.

Dyskusja 26 komentarzy

 1. Jeżeli oryginalne gry Ci działają to najwyraźniej „przeróbka” została usunięta (zablokowana). Z tego co mi wiadomo na nowo musisz przerobić konsole.

 2. Witam, ja mam problem z „nie można odczytać dysku xbox360, przetrzyj ściereczką..” próbowałem z penem i włączoną muzyką to dalej wyskakiwało, jest w stanie coś zrobić ? LT 3.0, Pozdrawiam.

  • To jest inny błąd i inny problem. Jeżeli masz rysy na płycie, to można je wypolerować – jakieś firmy się tym zajmują – albo zrób kopię, jak masz LT. Jeżeli to jest kopia, to słaba. Jest jeszcze możliwość, że pada Ci napęd lub jest zabrudzona soczewka – do czyszczenia są zestawy z płytą, która ma podklejone włosie.

 3. robie to tym sposobem i nie działa przeszło kawałek dalej i lipa

 4. ja mam tak w grze fifa 14(oryginalna!) podczas zapisywania kariery. Pojawia sie komunikat „nie można autoryzować dysku” i Xbox sie restaruje. Nie wiem kompletnie o co chodzi

 5. Dzieki za rozwiązanie tego problemu. Wszystko śmiga jak należy na najnowszym dashu 17511 i LT 2.0

Wypowiedz się