Limit napięcia gniazda słuchawkowego (głośności) w iPod, iPhone, iPad

Problem

Kupiłem urządzenie do sterowania RTV na podczerwień (IR adapter RedEye mini), które wpinane jest do gniazda słuchawkowego iPoda, iPhone’a lub iPada. Niestety aplikacja nie rozpoznaje go (nie działa). Jak się okazuje, urządzenia Apple sprzedawane w Europie (za wyjątkiem UK / Wielkiej Brytanii / Anglii) mają obniżone napięcie na gnieździe słuchawkowym, aby były w zgodzie ze standardami europejskimi. Dlatego żadne urządzenie, korzystające z zasilania z gniazda słuchawkowego nie będzie działać.

Jak znieść / zmienić limit napięcia na gnieździe słuchawkowym iPoda, iPhone’a czy iPada?

Rozwiązanie

Dla uproszczenia tekstu zamiast wyrazów iPod, iPhone, iPad będę używał wyrazu iDevice.

Przygotowanie:

Prezentowane rozwiązanie wymaga:

 • Jailbreak (patrz iclarified.com) i OpenSSH zainstalowany z Cydia Store na iDevice. Umożliwia podłączenie się do iDevice po SFTP.
 • WinSCP (dla Windows) lub Cyberduck (dla OSX) – program umożliwiający przegranie plików po SFTP z komputera do iDevice.
 • plist Editor (dla Windows) – edytor plików .plist (OSX ma wbudowany).

Kroki:

 1. Za pomocą Cyberduck lub WinSCP zaloguj się do iDevice na konto root (wybierz protokół SFTP, podaj adres IP, standardowe hasło to alpine).
 2. Skopiuj na pulpit plik RegionalVolumeLimits.plist z folderu:
  /System/Library/Frameworks/Celestial.framework/
 3. Otwórz skopiowany plik RegionalVolumeLimits.plist za pomocą plist Editor – powinieneś zobaczyć kilkadziesiąt pozycji Key (np.: D, DK, DN, F, FB etc.) z wartością Value 0,83.
 4. Zmień wszystkie wartości w kolumnie Value z „0,83” na „1” i zapisz zmiany (nadpisz plik).
 5. Za pomocą Cyberduck lub WinSCP skopiuj zmieniony plik RegionalVolumeLimits.plist z powrotem do iDevice (nadpisz istniejący).
 6. Zrestartuj iDevice – wyłącz całkowicie (przytrzymaj przycisk Power przez 3 sekundy i przesuń wyłącz) a następnie uruchom ponownie.
 7. Gotowe.

Dyskusja 3 komentarze

 1. Dla użytkowników iPhone 5 i nowszego iOS na 4 ścieżka wygląda tak:

  /system/library/frameworks/med­iatoolbox.framework

Wypowiedz się