Jak ściągnąć simlocka z iPhone lub zrobić jailbreak iPhone, iPod, iPad, Apple TV?

Problem

Gdzie znajdę instrukcję?:

 • Jak zdjąć simlocka z iPhone (zrobić unlock lub zdjąć blokadę SIM)?
 • Jak zrobić jailbreak iPhone’a?
 • Jak zrobić jailbreak iPod Touch?
 • Jak zrobić jailbreak iPada?
 • Jak zrobić jailbreak Apple TV?
 • Jak anulować/cofnąć/usunąć jailbreak?

Rozwiązanie

Jeśli jesteś całkowicie nowy w temacie, więcej dowiesz się o co chodzi ze ściąganiem simlocka z tekstu iPhone z simlockiem – czy warto kupić? Znajdziesz tam opis 3 metod omijania/zdejmowania simlocka z iPhone: 1) programowe (jailbreak + unlock), 2) sprzętowe z pomocą fake SIM oraz 3) trwałe zdjęcie simlocka. Poniżej zamieszczam informacje o instrukcjach do pierwszej metody, którą można wykonać samemu (bezkosztowo).

Najlepsze instrukcje, jakie znalazłem aby zrobić jailbreak i unlock dla iPhone (2G, 3G, 3GS, 4, 4S), iPod Touch (1G, 2G, 3G, 4G), iPad (1, 2), Apple TV (1G, 2G) znajdują się na iclarified.com. Wystarczy kliknąć w poniższy obraz dla odpowiedniego przewodnika do jailbreaka lub unlocka. Jeżeli tam nie ma Twojego urządzenia, to znaczy że nie ma jeszcze rozwiązania dla niego (na bieżąco dostępność możesz śledzić właśnie na iclarified.com lub tutaj). W komentarzach zamieszczam dodatkowe szczegóły poszczególnych wersji jailbreak, jeśli pojawią się z nimi problemy – korzystam z nich na iPhone, iPad, iPod.

Instrukcja Jailbreak

czyli odblokowanie urządzenia dla Cydia Store (alternatywa dla App Store), z którego później instaluje się aplikację unlock.

Wykonanie jailbreak, jak i samo jego działanie (tethered lub untethered – wyjaśnienie terminów i różnic tutaj) różni się w zależności od wersji urządzenia, wersji systemu iOS i tego czy chcesz zdjąć simlocka (dotyczy iPhone’a). Najczęściej trzeba wybrać niższą wersję iOS niż aktualna, aby uzyskać untethered jailbreak i/lub unlock. Jakkolwiek istnieją 2 sposoby zrobienia jailbreak:

 1. Na obecnie zainstalowanym już systemie iOS – tutaj spotkasz takie aplikacje jak: strona jailbreakme.com, GreenP0ison, Ac1dSn0w, Spirit, BlackRa1n itp.
 2. Wgrywając przez iTunes do urządzenia, wcześniej przygotowany (złamany) system iOS (dokładnie plik z rozszerzeniem *.ipsw) z pomocą takich aplikacji jak: RedSn0w, Pwnage Tool, Sn0wBreeze itp.

Pogrubione aplikacje są obecnie najpopularniejsze, ale to nie ważne, gdyż poniższe instrukcje same Cię poprowadzą: której użyć, dla którego urządzenia i na jakim systemie? Gdy chcesz ściągnąć simlocka dla nowej wersji iOS w rachubę wchodzi tylko sposób 2, który zachowuje stare oprogramowanie modułu GSM (baseband), aby można było je później odblokować (unlock) na dowolnego operatora.

UWAGA!

Pod żadnym pozorem nie wolno aktualizować iPhone pod iTunes, jeżeli chcesz móc ściągnąć simlocka!

Musisz poczekać, aż wyjdzie jailbreak (sposób 2) dla nowego systemu, który zachowuje stare oprogramowanie baseband przy aktualizacji iOS, aby móc dla niego później zainstalować unlock.

Dlatego pamiętaj jedyną zasadę: zawsze Anuluj uaktualnienie iPhone’a pod iTunes.

Aby zrobić jailbreak zarchiwizuj wpierw swoje urządzenie pod iTunes (patrz obraz poniżej). iTunes zapisze wszelkie Twoje ustawienia, aplikacje, kontakty i inne dane na dysku komputera, aby można było je później przywrócić.

W lewej części okna iTunes kliknij na urządzenie prawym przyciskiem myszy i wybierz z menu podręcznego opcję Archiwizuj.

Następnie kliknij w poniższy obraz i:

iclarified.com: Instrukcje jailbreak dla iPhone, iPod, iPad, Apple TV

iclarified.com: Instrukcje jailbreak dla iPhone, iPod, iPad, Apple TV

 • wybierz model swojego urządzenia Apple (zwróć uwagę na wersję przy wyborze i jeśli nie ma tam Twojej, to znaczy że nie ma jeszcze dla niej jailbreaka),
 • wybierz swój aktualny system iOS na urządzeniu Apple – znajdziesz go w aplikacji Ustawienia >Ogólne > To urządzenie… > Wersja,
 • jeśli dotyczy, wybierz system operacyjny komputera, na którym chcesz przeprowadzić operację,
 • jeśli dotyczy, wybierz aplikację, za pomocą której zrobisz jailbreak,
 • dalej postępuj zgodnie z wyświetloną instrukcją. Jeśli angielski jest problemem, skorzystaj z translate.google.pl, wklejając cały skopiowany link strony z instrukcją do okna z tłumaczeniem, a w drugim otrzymasz link do strony już przetłumaczonej.

Po wykonaniu jailbreak, jeżeli instalowany był ponownie system, możesz teraz pod iTunes odtworzyć z Archiwum swoje dane (aplikacje, kontakty, ustawienia i inne). Niestety aplikacje z Cydia Store musisz zainstalować ponownie ręcznie.

Jak cofnąć jailbreak?

Usunięcie jailbreak’a z pewnością będzie potrzebne przy oddaniu urządzenia do naprawy gwarancyjnej (nie przyjmą nam urządzenia z jailbreakiem).

Aby usunąć/anulować jailbreak, tj. przywrócić iPhone do pierwotnego stanu z oryginalnym systemem iOS, wystarczy pod iTunes odtworzyć iPhone’a do ustawień fabrycznych klikając Odtwórz (patrz rysunek poniżej) lub przy kolejnej aktualizacji systemu, po prostu zaktualizować system pod iTunes (aktualizacja systemu permanentnie usuwa jailbreak). Posiadacze iPhone’a z simlockiem powinni jednak pamiętać przy tym o konsekwencjach takiej operacji, o których była mowa wcześniej w ramce UWAGA, czyli bardzo prawdopodobnej utracie możliwości programowego ściągnięcia simlocka.

Instrukcja Unlock

czyli programowe ściąganie simlocka z iPhone (więcej dowiesz się o co chodzi z tekstu iPhone z simlockiem – czy warto kupić?).

Najpierw wykonaj jailbreak, ponieważ unlock można zrobić tylko za pomocą aplikacji z Cydia Store (np. UltraSn0w). Jeśli już go zrobiłeś, kliknij w poniższy obraz i:

iclarified.com: Instrukcje unlock (sciąganie simlock) dla iPhone

iclarified.com: Instrukcje unlock (sciąganie simlock) dla iPhone

 • wybierz swój model iPhone (jeśli go tam nie ma, to znaczy że jeszcze nie ma na niego unlocka),
 • wybierz swój aktualny baseband iPhone (wersja oprogramowania modułu radiowego GSM telefonu) – znajdziesz go w aplikacji Ustawienia > Ogólne > To urządzenie… > Firmware modemu,
 • wybierz swój aktualny system iOS na urządzeniu Apple – znajdziesz go w aplikacji Ustawienia >Ogólne > To urządzenie… > Wersja,
 • jeśli dotyczy, wybierz system operacyjny komputera, na którym chcesz przeprowadzić operację,
 • dalej postępuj zgodnie z wyświetloną instrukcją, a jeśli nie wyświetli się, to znaczy że nie ma jeszcze (albo w ogóle nie będzie) unlocka dla Twojej konfiguracji iPhone’a. Jeśli angielski jest problemem, skorzystaj z translate.google.pl, wklejając cały skopiowany link strony z instrukcją do okna z tłumaczeniem, a w drugim otrzymasz link do strony już przetłumaczonej.

Instrukcje alternatywne

Dyskusja 29 komentarzy

 1. http://www.simlockportal.pl ceny podobne jak na simlockgsm.pl, tyle że simlock samung kodem jest od ręki, sprawdzenie operatora iPhone też, jak i nawet sprawdzenie legalności iPhone, w sumie simlockgsm.pl też nie ma tragedii z czasem realizacji, a że ceny podobne to chyba warto polecić oba serwisy do odblokowań iPhone, a do simlock kodem ze względu na automatyke to już lepiej simlockportal.pl

 2. Witam,
  baaardzo proszę o pomoc. Udało mi się dotrzeć do punktu gdzie po pobraniu Jailbreaka trzeba wejść w iTunes—>Otwórz iPhone’a…
  Wyskakuje komunikat o archiwizacji, a później „Czy na pewno chcesz otworzyć iPhone’a z ustawieniami fabrycznymi? Wszystkie multimedia i inne dane zostaną wymazane oraz zostanie zainstalowana najnowsza wersja oprogramowania.
  iTunes sprawdzi odtworzenie w Apple.
  Do wyboru mam „Otwórz i aktualizuj” lub „Anuluj”.
  Aktualnie mam wersję 6.1.2 iPhone 4.
  Pobrałam wersję Jailbreaka też na 6.1.2. Nie wiem co dalej robić..

  • Przejdź przez instrukcję iclarified.com. Nie ma sensu przepisywać tutaj kolejnych kroków. iTunes nie ma nic wspólnego z procesem jailbreak. Po prostu podłączasz iPhone’a do kompa, uruchamiasz odpowiedni do swojej wersji iOS program jailbreak (pobrany z iclarified.com) i dalej wg instrukcji programu. Po jailbreaku nie wolono resetować iPhonea do ustawień fabrycznych, bo stracisz wszystkie dane.

 3. Jeżeli ktoś ma problem z simlockiem z iPhone orange Polska to oficjalne odblokowanie za 75 zł jest na simlockgsm.pl bądź za 79 zł na simlockportal.pl ( podobno szybiej )

  Za 39 zł obie strony mają oficjalne odblokowanie iPhone z Play

 4. Witam – a co gdy tydzień wcześniej zaktualizowałem ios przez iTunes?
  Nie zależy mi na danych w iphone, Mam czysty telefon – tylko jest z T-Mobile z UK. I chcę zdjąć SIMLOCK.
  Pomożecie?

 5. dotarłam do danych… w telefonie (Iphone 4S )mam iTunes Store i App Store ale mam tam tylko: muzyka; wideo=do zaznaczenia; muzyka, programy, ksiazki i uaktyalnienia- do pobierania automatycznego…
  i nie mam archiwizacji…CO Z TYM DALEJ ZROBIĆ???

Wypowiedz się