Jak rozmawiać z kilkoma osobami jednocześnie przez telefon komórkowy i/lub stacjonarny?

W każdym miejscu i o każdej porze na całym świecie możesz szybko zorganizować spotkanie telefoniczne nawet dla kilkudziesięciu osób (rozmowy grupowe max. 60). Nie potrzebujesz do tego nic szczególnego – wystarczy, że każdy będzie miał swój telefon (komórkowy lub stacjonarny) i nie ważne u jakiego operatora i w jakim kraju.

Teraz możesz łatwo:

 • umówić się ze znajomymi na imprezę, wyjazd, spotkanie lub ustalić szybko cokolwiek innego,
 • rozmawiać z całą rodziną w jednym czasie,
 • zorganizować rozmowę z kontrahentami lub pracownikami rozproszonymi w kraju lub na całym świecie lub
 • po prostu odbyć wielostronną rozmowę biznesową.

Jak szybko zorganizować/zrobić telekonferencję (połączenie trójstronne lub wielostronne), mając tylko telefony do dyspozycji (komórkowe i/lub stacjonarne)?

Rozwiązanie

Wystarczy, że nawet w tej chwili utworzysz tzw. „pokój telekonferencyjny” (faktycznie to jest kod PIN) na poniższym formularzu (lub na dialog.pl, który świadczy tę usługę) według poniżej opisanych kroków, a następnie każdy zainteresowany wdzwoni się do pokoju, podając ten sam kod PIN (każdy płaci za swoje połączenie do pokoju u swojego operatora, zgodnie ze swoją taryfą). Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, jak to działa – wejdź na stronę dialog.pl (usługa i-Konferencja). W szczegółach wygląda to następująco.

Zarezerwuj rozmowę

Kroki

 1. Wypełnij powyższy formularz jak na rysunku:
  • Wprowadź swój adres e-mail, datę oraz godzinę rozpoczęcia rozmowy/telekonferencji („pokój telekonferencyjny” będzie udostępniony już 30 minut przed wskazaną godziną rozpoczęcia).

   Krok 1: dane telekonferencji

  • Zaakceptuj regulamin i kliknij przycisk „wygeneruj PIN” (PIN zostanie wyświetlony oraz na podany wcześniej adres mailowy zostanie wysłana wiadomość zawierająca informacje o terminie rezerwacji pokoju konferencyjnego, kodzie PIN i numerach dostępowych).

   Twój PIN do telekonferencji

 2. Prześlij email znajomym (lub przekaż wcześniej otrzymany) z informacjami o telekonferencji.

  Krok 2: sprawdź email i prześlij znajomym

 3. O ustalonej godzinie wszyscy wdzwaniają się na numer dostępowy (cena połączenia wg taryfy operatora, z którego dzwonisz i oczywiście każdy dzwoniący płaci osobno za swoje połączenie):
  • Z tel. stacjonarnego na numer: 801 006 060
   Zazwyczaj opłata jest za każdą rozpoczętą minutę połączenia. W Dialogu przykładowo jest to 0,36PLN/min brutto, ale w &tp koszt rozmowy w planach dla domu to 0,28PLN/rozpoczęcie+0,25PLN/min brutto.)
  • Z tel. komórkowego i zza granicy na numer: +48 71 783 33 33
   (to jest zwykły numer stacjonarny, za który płaci się jak za połączenie krajowe z sieci komórkowej do sieci stacjonarnych lub jak za stacjonarne połączenie zagraniczne)
 4. Każdy musi jeszcze wpisać kod PIN telekonferencji na klawiaturze telefonu i każdy oczywiście wpisuje ten sam kod (w tym przykładzie jest to 0168140).
 5. Gotowe.

Zamawianie telekonferencji na własnej stronie firmowej

W łatwy sposób możesz zamieścić powyższy formularz telekonferencji na swojej stronie firmowej, aby Twoi pracownicy i kontrahenci mieli łatwy dostęp do niego. Wystarczy, że zamieścisz w kodzie HTML swojej strony poniższy kod:

<iframe frameborder="0" height="330" src="http://dialog.pl/scripts/mc/ikonferencja/" width="100%" scrolling="no"></iframe>

Dodaj do tego instrukcję, podobną do powyższej i gotowe – w każdej chwili możesz zorganizować telekonferencję ze swojej strony.

Dyskusja

Wypowiedz się