Aplikacje iPod Touch & iPhone

Aplikacje, które naprawdę warto mieć na iPodzie i/lub iPhonie.

App Store

 1. SoundHound – kombajn do muzyki – rozpoznaje piosenki (wystarczy, że zanucisz), wyświetla tekst piosenki, którą odtwarzasz z iPoda/iPhona, podsuwa całą dyskografię i teledyski z YouTube wykonawcy, którego odtwarzasz, możesz bezpośrednio podzielić się utworem na Facebook lub Twitter itd. Z powodzeniem może zastąpić iPoda w iPhonie.
 2. Collins Polish Dictionary – znany słownik polsko-angielski.
 3. Remote – darmowy pilot do iTunes, który umożliwia przeglądanie, wyszukiwanie i odtwarzanie muzyki z komputera jak w iPodzie. Również można sterować AppleTV za pomocą gestów.
 4. Photoshop.com Mobile – darmowy edytor Adobe do zdjęć (namiastka Photoshopa).
 5. iBankomaty – darmowa mapa bankomatów, będących w pobliżu.
 6. Skype – oryginalna aplikacja skype.com.
 7. Facebook – oryginalna aplikacja facebook.com.
 8. FStream – darmowa aplikacja do odtwarzania strumieni audio z Internetu. Więcej w tekście tutaj.
 9. iTeleport: Jaadu VNC – wirtualny ekran pulpitu komputera. Może służyć również jako zdalna klawiatura i mysz do komputera. Ciekawe jest automatyczne znajdowanie komputerów w sieci domowej, jeśli używasz dynamicznego adresowania na ruterze (DHCP). Jest również Jaadu Remote Desktop for Windows, jeśli ktoś woli Remote Desktop (RDP) zamiast VNC.
 10. CoPilot Live Europe – navigacja na całą Europę, język polski. Nie ma sobie równych (iGO My way, NDrive itp.). Automapa niestety przegrywa tutaj opłatami: za CoPilot płacimy raz, natomiast w Automapie płacimy te same pieniądze, ale co roku (roczna licencja).

App Store Gry

 1. Peggle
 2. ORBITAL
 3. i Love Katamari by Namco
 4. Labyrinth 2
 5. Magnetic Sports Soccer

Cydia Store

Wszystkie aplikacje mogą być pobrane z Cydia Store po Jailbreaku (thebigboss.com: Jak zrobić Jailbreak?).

 1. Backgrounder – umożliwia działanie wielu aplikacji jednocześnie.
 2. mQuickDo (wideo) – umożliwia m.in. przełączanie się pomiędzy aplikacjami działającymi jednocześnie, podmianę Home Button na gesty, wstawia skróty na LockScreen do wybranych aplikacji.

Dyskusja

Wypowiedz się