iPhone: Konfiguracja modemu internetowego i komunikatów dla Plus GSM w iOS 4

UWAGA! Od wersji iOS 4.3 Modem internetowy nazywa się Hotspot osobisty i został udostępniony użytkownikom normalnie bez żadnej ingerencji w system – można uruchomić go w sposób opisany w tekście iPhone: Konfiguracja Hotspot osobisty na iOS dla Plus GSM. Zatem poniższa modyfikacja ma sens jedynie dla niższej wersji systemu niż iOS 4.3.

ProblemModem internetowy dla Plus GSM

Jak włączyć modem internetowy (tethering), aby można było korzystać z internetu mobilnego na komputerze oraz jak wyłączyć wyświetlane komunikaty przekierowania połączeń dla iPhone z iOS 4 w sieci Plus GSM?

Rozwiązanie

Niestety dla iOS 4 nie ma pliku *.ipcc do wgrania poprzez iTunes konfiguracji tetheringu (współdzielenia Internetu w iPhone) i wyłączenia komunikatów przekierowań, jak to było możliwe dla iPhone OS 3.1.x. Dlatego obecnie prezentowane rozwiązanie wymaga posiadania jailbreak, zainstalowanego OpenSSH z Cydia Store oraz programu Cyberduck (dla OSX) lub WinSCP (dla Windows) do wgrania konfiguracji.

Testowane na:

 • iPhone 3GS, iOS 4.0, MC133A, baseband 05.11.07, simlock O2 – unlock Ultrasn0w 0.93,
 • iPhone 4, iOS 4.0.1, MC605B, baseband 01.59.00, bez simlocka (trzeba było wykonać 2-krotnie operację – za pierwszym razem nie zadziałało),
 • iPhone 4, iOS 4.1, MC605B, baseband 02.10.04, bez simlocka (trzeba było wykonać 2-krotnie operację).

Mam na tej samej karcie SIM uruchomioną usługę iPlus, co jest znacznie bardziej efektywne niż korzystanie z osobnego modemu i osobnej karty SIM – mamy w ten sposób zawsze Internet mobilny w komórce i jak trzeba też na komputerze po podłączeniu iPhone’a po USB (wymaga zainstalowanego iTunes) lub po Bluetooth.

Kroki:

 1. Wypakuj pliki com.apple.carrier.plist oraz com.apple.mms_override.plist z iPhone_iOS4_Plus_Tethering_Config.zip.
 2. Za pomocą Cyberduck lub WinSCP zaloguj się do iPhone’a na konto root (wybierz protokół SFTP, podaj adres IP iPhone’a, standardowe hasło to alpine) i wgraj powyższe pliki (nadpisując istniejące) do katalogu: /private/var/mobile/Library/Preferences
 3. Zrestartuj telefon – wyłącz całkowicie telefon (przytrzymaj przycisk Power przez 3 sekundy i przesuń wyłącz) a następnie uruchom ponownie.
 4. W aplikacji Ustawienia > Ogólne > Sieć, powinno się pojawić menu Modem internetowy.Internet Tethering w Plus GSM
 5. Gotowe. Jeśli nie zadziałało – powtórz jeszcze raz operację od kroku 2.

Pamiętaj także, aby poprawnie skonfigurować sieć komórkową danych (ustawienia Internetu i Modemu internetowego) dla Twojego operatora.

Dyskusja 21 komentarzy

 1. Ja nie umiem tego zrobic .. Mam iPhone Mini .. ; / kurcze . kto pomoże .. ? piszcie na gg 13553083

 2. Zakupiłem wczoraj telefon iPhone4 i muszę przyznać , ze telefon wygląda świetnie. Zaskoczeniem było dla mnie to , ze karta sim jest mniejszych rozmiarów,(stare karty nie pasują ) . Aby pobrać jakąkolwiek aplikacje trzeba się zarejestrować … i podać numery swojej karty bankowej.iPhone4 antena gubi zasięg

  Aple w ten sposób chce kontrolować użytkowników. Po co udostępniać numery karty kredytowej , żeby pobrać darmowa aplikacje SKYPE dla iPhone ?
  W wyszukiwarkę Google wpisywałem słowa typu: iPhone4 Skype , czy iPhone 4 Skype download kilka razy i zawsze bylem przekierowywany na strony gdzie również pytano mnie o numery mojej karty kredytowej.
  iphone karty sim zdjecia
  Pamięć telefonu jest mała i nie można jej powiększyć . Telefon iPhone4 ma problemy z anteną. Niepoprawne trzymanie telefonu możne powodować gubienie zasięgu. Apple sugeruje właścicielom usunięcie problemu poprzez trzymanie telefonu w inny sposób lub zakup etui. To oznacza przeniesienie odpowiedzialności na konsumenta , co jest zwykłym lekceważeniem klientów .Na odwrotnej stronie telefonu pisze , ze jest wyprodukowany w Chinach 🙂 iphone sim karta(iPhone ma inna kartę sim,dlatego musisz się liczyć z tym , ze w ruch pójdą nożyczki… albo wymienisz kartę sim na mniejsza 🙂 )

  iPhone4 opinie

  Telefon jest ładny i stylowy , gubi zasięg , ma kiepska antenę , małą pamięć i jest wyprodukowany w Chinach co powoduje , ze cena aparatu jest zdecydowanie za wysoka. Moja opinia jest jak najbardziej negatywna. Telefon jest zbyt drogi i zbyt przereklamowany.

  Wszystkim odradzam zakup tego bubla 🙂

  • Kwestia gustu.
   Mnie się nie podoba wiele rzeczy w iPhone (a w zasadzie w Apple), ale w innych jeszcze więcej 🙂

   Nie musisz podawać karty kredytowej – wystarczy, że podasz zwykłą płatniczą, którą można dokonywać zakupów w Internecie (np. Visa Electron w BZWBK). Aby pobierać darmowe aplikacje, nie musisz wcale podawać karty – załóż Apple ID bez karty.

   PS.
   Pokaż mi, który telefon nie jest robiony w ChRL? To dzisiaj nie jest wyznacznik jakości.

 3. Jak kupujesz iphone 8gb to sie nie dziw że masz mało pamięci przecież rownie dobrze mogłas wziasc 32gb lub 4s 64 a powiem Ci że 32 to juz jest nadto sam mam chyba z 50 aplikacji dobrych gier ze 3 filmy i 15 albumów mp3 i jeszcze połowy nie zużyłem 🙂
  A w Chinach jest skladany bo jest to kwestia podatków Apple i wiele firm z US bardziej sie opłaca składać ich telefony właśnie tam i nie chodzi o tania siłe roboczą, bo gdyby przepisy się zmieniły to Apple twierdzi że mogł by skladać telefony bezpośrednio w USA.
  Pozdro

Wypowiedz się