iPhone: Jak wgrać, ustawić swój dzwonek?

Problem

 • Jak ustawić, wgrać, dodać swój dzwonek na iPhone, iPod lub iPad?
 • Jak pobrać darmowe dzwonki na iPhone?
 • Jak wgrać mp3 jako dzwonek na iPhone?
 • Jak wyedytować dzwonek iPhone?
 • Jak zgrać muzykę z you tube w formacie mp3?
 • Jak zrobić z muzyki you tube dzwonek do komórki?
 • Jak przyciąć muzykę, utwór, dzwięk mp3 online?

Rozwiązanie

Na początek kilka faktów:

 • Urządzenia Apple używają formatu m4r dla dźwięków.
 • Dźwięki mogą mieć maksymalnie 40 sekund długości.
 • Dzwięki są związane nierozłącznie z Twoją biblioteką iTunes i Twoim Apple ID. Oznacza to, że można je wgrać tylko z komputera, z którym masz skojarzone urządzenie Apple.
 • Dopiero od iOS 5 urządzenia Apple umożliwiają ustawienie/wgranie kilku różnych dźwięków dla różnych akcji: Dzwonek, SMS/MMS, Nowa poczta głosowa (niedostępne w iPod i iPad), Nowa poczta email, Wysłanie poczty, Wysłanie tweeta, Alarmy kalendarza, Alarmy przypomnień (w tym budziki Zegara).iPhone Dźwięki

Poniżej w dwóch pierwszych punktach pokazuję jak pobrać darmowe dzwonki oraz jak stworzyć własne lub wyedytować je, a następnie jak wgrać dźwięki do urządzenia Apple.

Pobranie darmowych dzwonków

 1. Wejdź na stronę zedge.net i wpisz iPhone lub Apple w pole opisu telefonu, a następnie wybierz swoje urządzenie (w zasadzie wszystko jedno które). Od tego momentu, każdy pobierany dźwięk będzie w formacie m4r.iPhone iPod iPad ringtone at zedge.net
 2. Kliknij Ringtones i zacznij przeglądać zasoby serwisu. Dzwięki pobierasz klikając Get ringtone > na nowej stronie jeszcze raz Get ringtone > w nowym oknie Download.zedge.net iPhone free ringtones download
 3. Jeżeli serwis w którymś momencie każe Ci założyć konto do dalszego pobierania, wystarczy że wyczyścisz dane przeglądarki (np. pod Chrome opcja Menu > Historia > Wyczyść wszystkie dane przeglądarkiUsuń pliki cookie oraz inne dane witryn i wtyczek). Od tego momentu możesz dalej pobierać bez konieczności zakładania konta.
 4. Pobrane dżwięki w formacie m4r wgraj zgodnie z poniższym punktem Wgranie dźwięków…

Stworzenie własnego lub edycja dźwięku

 1. Wejdź na stronę audiko.net
 2. Wgraj z komputera swój plik mp3 lub m4r (kliknij Upload) lub podaj adres filmu z muzyką na youtube.com (kliknij enter an URL).
 3. Przytnij utwór z pomocą edytora, tak aby ciekawie się powtarzał. Jeśli wcześniej przygotowałeś już utwór, to zaznacz go w całości. Możesz też zaznaczyć opcje fade in/fade out, które rozgłośnią dzwonek na początku i/lub wyciszą go na końcu.
 4. Pobierz plik dzwonka w formacie iPhone (wybierz ikonę z formatem m4r i kliknij Download).

Wgranie dźwięków do iPhone, iPod lub iPad

 1. Dodaj plik dzwonka do biblioteki iTunes (menu Plik > Dodaj do biblioteki…). Wtedy też włączy/pokaże się zakładka Dźwięki w iTunes, jeśli wcześniej nie było jeszcze żadnego dźwięku w bibliotece.
 2. Podłącz iPhone do komputera z iTunes.
 3. Przejdź na zakładkę iPhone > Dźwięki, zaznacz Synchronizuj dźwięki + Zaznaczone dźwięki i wybierz dzwonki do przesłania na iPhone, a następnie kliknij Zastosuj.

  Wgranie dzwonka do iPhone’a w starej wersji iTunes.

  iTunes 11 iPhone Ringtone import

  Wgranie dzwonka do iPhone’a w iTunes od wersji 11.

 4. Po zakończeniu synchronizacji w iTunes kliknij Gotowe. Dzwonek pojawi się na Twojej liście dzwonków w iPhone (Ustawienia > Dźwięki > Dzwonek).

Dodatkowe linki

Dyskusja 53 komentarze

 1. oki w aktualnej wersji po synchro klikamy gotowe i smiga 🙂

 2. pomóżcie błagam

  nie mogę wgrać własnego dzwonka zrobionego prawidłowo w formacie takim jaki wymaga iphone .Synchronizuję dzwonek w Itunes i nie jest on widoczny w iphonie, robię wszystko dokładnie jak w opisach i nic, wcześniej udało mi się za pierwsza synchronizacją wgrać 3 dzwonki, ale z czasem już tylko jeden , a teraz jak podpięłam iphona do itunes to mi już wykasowało ten ostatni jeden i nie mam wcale swoich dzwonków w iphonie.
  Proszę pomóżcie dlaczego tak się dzieje.

 3. Wszystko ok, dzwonek ustawiony, szacunek za dobrze przygotowaną instrukcję, dzięki!

 4. Witam, proszę o pomoc. Wyskakuje mi treść „Synchronizuje”Iphone RafalSiwy” (Krok 5/5). Przygotowywanie do kopiowanie rzeczy”. I nie potrafi mi zgrać pliku dzwonka oczywiście z rozszerzeniem m4r. do mojego Iphona. Co robić?
  pozdrawiam
  rafal

 5. Pomocy!
  Mam zrobiony dzwonek w formacie m4r ale gdy klikne na niego dwa razy to odtwarza mi sie on w Itunsie ale nie chce sie zapisać jako dzwiek (po wejściu w dziwki ->dodaj plik/folder , gdy klikam na ten dzwonek to sie nic nie dzieje). Bede wdzięczna za pomoc.

  • Co znaczy „nic się nie dzieje”? Powinien pojawić się na liście dzwonków w iTunes. Dopiero po jego zaznaczeniu przy synchronizacji zostanie załadowany do iPhone’a.

Wypowiedz się