iPhone: Jak wgrać, ustawić swój dzwonek?

Problem

 • Jak ustawić, wgrać, dodać swój dzwonek na iPhone, iPod lub iPad?
 • Jak pobrać darmowe dzwonki na iPhone?
 • Jak wgrać mp3 jako dzwonek na iPhone?
 • Jak wyedytować dzwonek iPhone?
 • Jak zgrać muzykę z you tube w formacie mp3?
 • Jak zrobić z muzyki you tube dzwonek do komórki?
 • Jak przyciąć muzykę, utwór, dzwięk mp3 online?

Rozwiązanie

Na początek kilka faktów:

 • Urządzenia Apple używają formatu m4r dla dźwięków.
 • Dźwięki mogą mieć maksymalnie 40 sekund długości.
 • Dzwięki są związane nierozłącznie z Twoją biblioteką iTunes i Twoim Apple ID. Oznacza to, że można je wgrać tylko z komputera, z którym masz skojarzone urządzenie Apple.
 • Dopiero od iOS 5 urządzenia Apple umożliwiają ustawienie/wgranie kilku różnych dźwięków dla różnych akcji: Dzwonek, SMS/MMS, Nowa poczta głosowa (niedostępne w iPod i iPad), Nowa poczta email, Wysłanie poczty, Wysłanie tweeta, Alarmy kalendarza, Alarmy przypomnień (w tym budziki Zegara).iPhone Dźwięki

Poniżej w dwóch pierwszych punktach pokazuję jak pobrać darmowe dzwonki oraz jak stworzyć własne lub wyedytować je, a następnie jak wgrać dźwięki do urządzenia Apple.

Pobranie darmowych dzwonków

 1. Wejdź na stronę zedge.net i wpisz iPhone lub Apple w pole opisu telefonu, a następnie wybierz swoje urządzenie (w zasadzie wszystko jedno które). Od tego momentu, każdy pobierany dźwięk będzie w formacie m4r.iPhone iPod iPad ringtone at zedge.net
 2. Kliknij Ringtones i zacznij przeglądać zasoby serwisu. Dzwięki pobierasz klikając Get ringtone > na nowej stronie jeszcze raz Get ringtone > w nowym oknie Download.zedge.net iPhone free ringtones download
 3. Jeżeli serwis w którymś momencie każe Ci założyć konto do dalszego pobierania, wystarczy że wyczyścisz dane przeglądarki (np. pod Chrome opcja Menu > Historia > Wyczyść wszystkie dane przeglądarkiUsuń pliki cookie oraz inne dane witryn i wtyczek). Od tego momentu możesz dalej pobierać bez konieczności zakładania konta.
 4. Pobrane dżwięki w formacie m4r wgraj zgodnie z poniższym punktem Wgranie dźwięków…

Stworzenie własnego lub edycja dźwięku

 1. Wejdź na stronę audiko.net
 2. Wgraj z komputera swój plik mp3 lub m4r (kliknij Upload) lub podaj adres filmu z muzyką na youtube.com (kliknij enter an URL).
 3. Przytnij utwór z pomocą edytora, tak aby ciekawie się powtarzał. Jeśli wcześniej przygotowałeś już utwór, to zaznacz go w całości. Możesz też zaznaczyć opcje fade in/fade out, które rozgłośnią dzwonek na początku i/lub wyciszą go na końcu.
 4. Pobierz plik dzwonka w formacie iPhone (wybierz ikonę z formatem m4r i kliknij Download).

Wgranie dźwięków do iPhone, iPod lub iPad

 1. Dodaj plik dzwonka do biblioteki iTunes (menu Plik > Dodaj do biblioteki…). Wtedy też włączy/pokaże się zakładka Dźwięki w iTunes, jeśli wcześniej nie było jeszcze żadnego dźwięku w bibliotece.
 2. Podłącz iPhone do komputera z iTunes.
 3. Przejdź na zakładkę iPhone > Dźwięki, zaznacz Synchronizuj dźwięki + Zaznaczone dźwięki i wybierz dzwonki do przesłania na iPhone, a następnie kliknij Zastosuj.

  Wgranie dzwonka do iPhone’a w starej wersji iTunes.

  iTunes 11 iPhone Ringtone import

  Wgranie dzwonka do iPhone’a w iTunes od wersji 11.

 4. Po zakończeniu synchronizacji w iTunes kliknij Gotowe. Dzwonek pojawi się na Twojej liście dzwonków w iPhone (Ustawienia > Dźwięki > Dzwonek).

Dodatkowe linki

Dyskusja 53 komentarze

 1. Witam a ja mam taki nietypowy problem sciagnalem dzwonek na iphone 4s ze strony wszystko ladnie pieknie hula tylko jak dostane sms i go odczytam to nadal gra muzyka .. Nawet jak ktos dzwoni to dalej on gra jak zrobic zeby przestal ?

 2. iPhone to jakaś mega porażka!!! Otrzymałem swojego pierwszego firmowego ogryzka i będę zaklinał rzeczywistość żeby jak najszybciej pozbyć się tego g…! Nie jestem żadnym androidow sekciarzem czy windowsowskich kapłanem ale Apple to pozbawiające wolnej woli, bezmyślne, mega ograniczające badzorwie. O jeszcze jedno, producent zapomniał dodać, ze pojemność i sprawność baterii rownież znajdują się w cloud’zie. PORAŻKA!!!!!!!!!!!!

 3. I ten wątek na forum z tematem jak wgrać ulubiony kawałek jako dzwonek!!!! Co to! Mamy rok 2000 i skonfudowany jeszcze przed chwilą szczęśliwy świeżo upieczony posiadacz Motoroli Timeport ma problemy z dzwonkami?!!!!
  Miliony ludzi za własną kasę pozwalają się uwsteczniać. Co może ktoś mnie przekona, ze jak wyjdę na dzielnice z dyndającym białym kablem od słuchawki to wszyscy oszaleją na ten widok?????
  Kocham Forda

  • Dzwonek to najmniejszy problem. Niestety, dzisiejsze technologie zmierzają do zamkniętych rozwiązań, żeby jak najbardziej związać użytkownika z marką. Dotyczy to też samochodów, w tym Forda 🙂

Wypowiedz się