Czy warto kupić słuchawki Apple In-Ear do iPhone, iPod?

Opis dousznych słuchawek Apple (zwanych też ADDIEM – Apple Dual Drive In-Ear Monitor) na store.apple.com.

Po roku użytkowania, mając jeszcze raz wybór i obecne doświadczenie z tymi słuchawkami, drugi raz bym nie kupił! Trudno mi się z tym pogodzić, ponieważ jakość dźwięku jest znakomita (duża rozdzielczość akustyczna, bas pełen detali w przeciwieństwie do standardowych słuchawek Apple), ale wykonanie za 349PLN… rozczarowuje!

Jakie słuchawki kupić do iPhone, iPod?

Jeżeli szukasz więcej informacji nt. jakości dźwięku Apple In-Ear, to najśmieszniejszy test, jaki w sieci można przeczytać, znajdziesz na pclab.pl. Ponieważ z wykształcenia jestem inżynierem dźwięku, dlatego właśnie więcej nie napiszę niż, że moje osobiste oczekiwania co do jakości dźwięku za 349PLN zostały spełnione (audiofilem nie jestem). Niestety, na tym się kończą zalety słuchawek dousznych Apple, ponieważ nie wytrzymały roku użytkowania.

Problemy

Brak basu

to podstawowy problem przy pierwszym kontakcie z tymi słuchawkami. Jednak, jak się okazuje, to jest kwestia dobrania nasadek – nasadka nie może leżeć luźno w uchu. Dwa tygodnie szukałem po forach, dlaczego nie ma basu i faktycznie trzeba tak wsadzić słuchawkę, aby wytworzyło się podciśnienie w kanale usznym i zassało nasadkę. Pierwszy raz spotkałem się z takim spasowaniem – musiałem prawą nasadkę użyć w rozmiarze XL a lewą w M, aby uzyskać efekt. Najgorsze jest to, że Apple na ten temat milczy – musiałem to odkopać w sieci.

Wady

Jeszcze raz podkreślam – nie minął nawet rok ostrożnego użytkowania i…

Nasadki luzują się

i jedną w końcu zgubiłem, ponieważ ześlizgnęła się z metalowej obudowy słuchawki. Niestety, oryginalnych nasadek nie można dokupić, więc jeśli potrzebujemy np. dwóch nasadek XL, to słuchawki z tak błahego powodu nie nadają się już do użytku – pojawia się wspomniany wcześniej problem braku basu z mniejszą nasadką M, która nam zostaje. Pozostają jedynie zamienniki (niektórzy twierdzą, że lepsze od oryginalnych) – pianki Comply po 49 PLN/3 pary.

Popękały osłony wprowadzające kabel

same z siebie – pełne zaskoczenie i rozczarowanie. Nie wygląda już to estetycznie, jak przy zakupie (zdjęcie poniżej).

Pilot zaczął się zacinać

Trzeba go mocno naduszać, aby zakontaktował. W momencie, kiedy chcemy cofnąć utwór, trzeba nacisnąć środek pilota szybko 3 razy – teraz jest już to prawie niewykonalne.

Słuchawki alternatywne

które warto rozważyć zamiast Apple In-Ear, to między innymi:

DENON AH-C560R
BOSE MIE2i

Dyskusja

Wypowiedz się